Bibliotekos RFID automatizavimas

„Hansab“ siūlo įvairius bibliotekų sprendimus, pagrįstus RFID technologija. Naudojant šiuos sprendimus bibliotekoms patogiau aptarnauti klientus, mažiau laiko skiriama inventoriui valdyti, todėl darbuotojai gali koncentruotis į bendravimą su skaitytojais.

Susisiekite su mumis
 • Savitarnos terminalas
  Savitarnos terminalas

  Greitas ir paprastas būdas paimti iki 5 knygų. Savitarnos terminale galima paimti ir grąžinti leidinius arba pratęsti jų grąžinimo terminą. Tam net nereikia kreiptis į bibliotekos darbuotoją. 

  Savarankiškai paimti ir grąžinti knygas galima naudojantis specialiai skaitytojams skirtu įrenginiu. Jo elektra reguliuojamo aukščio lentyną ir monitorių paprasta naudoti. Savitarnos terminale naudotojas gali paimti ir grąžinti knygas, prisijungti prie savo paskyros, sužinoti grąžinimo datas ir atspausdinti kvitus. Jis idealiai tinka mažoms ir didelėms bibliotekoms ir skaitykloms, kur prieiga prie knygų neribojama. Radijo dažninis atpažinimas (RFID) veikia UHF arba HF dažniu.

 • Bibliotekos spintelė
  Bibliotekos spintelė

  Naudojant bibliotekos spinteles galima aptarnauti klientus net bibliotekos nedarbo valandomis. 

  Iš spintelės galima pasiimti anksčiau bibliotekoje užsakytas knygas ir jas grąžinti.

  1. Skaitytojas pateikia užsakymą bibliotekos sistemoje.
  2. Kai knyga paruošiama išdavimui, darbuotojai ją įdeda į spintelę, o užsakymas bibliotekos sistemoje pažymimas kaip paruoštas atsiimti. Bibliotekos sistema praneša skaitytojui apie galimybę atsiimti užsakymą.
  3. Skaitytojas prie įrenginio prisijungia naudodamasis skaitytojo pažymėjimu arba asmens tapatybės kortele. Įrenginys automatiškai atidaro spintelę su užsakyta knyga. Spintelėje yra rakinami skyriai, jutiklinis ekranas, skaitytojų pažymėjimų skaitytuvas, kvitų spausdintuvas ir RFID skaitytuvas. Modelius galima įrengti lauke ir viduje. 

 • Visą parą veikiantis knygų grąžinimo įrenginys
  Visą parą veikiantis knygų grąžinimo įrenginys

  Įrenginyje galima grąžinti knygas bet kuriuo metu, net bibliotekos nedarbo valandomis. Jis atpažįsta grąžintus leidinius pagal bibliotekos knygų RFID žymeklyje nurodytus duomenis; nustatęs vartotojo tapatybę, įrenginys perduoda šią informaciją į bibliotekos sistemą. Naudotojo paskyra atnaujinama iš karto, o grąžinami leidiniai perkeliami į vežimėlį judančiu dugnu. 

  Išplėstinėse automatinėse RFID leidinių grąžinimo sistemose yra rūšiuotuvas, kuris pagal nustatytus parametrus nukreipia grąžintus leidinius į atskirus bibliotekos vežimėlius. 

Naudingos nuorodos

Mūsų įgyvendinti sprendimai

Klaipėdoje pradėjo veikti pirmasis knygomatas Baltijos šalyse

Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka pirmoji šalyje pristatė naują paslaugą – automatizuotą knygų išdavimo sistemą – knygomatą.

Skaityti daugiau
Nacionalinėje bibliotekoje – pirmoji šalyje RFID UHF technologija

2017 m. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pradėjo veikti pirmoji šalyje RFID UHF knygų apsaugos, procesų valdymo ir automatizavimo sistema.

Skaityti daugiau
„Hansab“ sprendimai Vilniaus Universiteto bibliotekoje

Vilniaus Universiteto Nacionalinės atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre UAB ,,Hansab” įgyvendino RFID sprendimus, siekiant biblioteką padaryti vieną mo

Skaityti daugiau
Automatinis knygų grąžinimas Mykolo Romerio universiteto bibliotekoje

Mykolo Romerio universiteto bibliotekoje sumontuotas RFID automatinis knygų grąžinimo įrenginys, kuris palengvino bibliotekininkų darbą, o skaitytojams dabar yra kur kas patogiau

Skaityti daugiau
Pažangūs RFID sprendimai EIGE bibliotekoje

2013 m. kovo mėnesį Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) bibliotekoje „Hansab“ įdiegė pažangius, specialiai bibliotekoms pritaikytus RFID sprendimus.

Skaityti daugiau
Jonavos bibliotekoje „Hansab“ įrengė pirmąją interaktyvią klasę

Jonavos viešojoje bibliotekoje inovatyvių technologijų bendrovė „Hansab“ įrengė interaktyvią klasę, leidžiančią lietuvių kalbos mokytis lengviau ir įdomiau.

Skaityti daugiau
Modernūs inžineriniai sprendimai Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

Telšiuose – Lietuvos kultūros sostinėje 2016 – rugpjūčio 26 d. duris atvėrė naujai ir moderniai rekonstruota Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

Skaityti daugiau

Susisiekite su mumis

CAPTCHA
Šis klausimas yra tam, kad įsitikinti, jog esate žmogus lankytojas ir sustabdyti automatinius reklamų siuntimus.