„Hansab“ savininkas parduoda savo gyvenimo darbą: „Retkarčiais reikėtų pažvelgti į savo pasą“

A. Urva, šiandien paskelbęs apie savo gyvenimo darbo „Hansab Group“ pardavimą, prisipažino, kad planas pritraukti investuotoją buvo kuriamas jau kurį laiką, o per tą laiką net buvo svarstoma galimybė skelbti akcijas viešai.

Baltijos šalių privataus kapitalo fondas „BaltCap“ įsigyja 70 proc. „Hansab Group“ – saugumo, mokėjimo ir automatinių sistemų tiekėjos Baltijos šalyse. Remiamas naujojo savininko, A. Urva tikisi paskatinti bendrovės augimą, be kita ko, per įsigijimus.

A. Urva, iki šiol buvęs „Hansab Group“ generalinis direktorius ir pagrindinis akcininkas, sakė, kad po sandorio jo dalis sumažės nuo 85 iki 25 proc., o kito akcininko Jaano Tombacho dalis – nuo 15 iki 5 proc.

A. Urva ketino atsisakyti didžiosios bendrovės dalies, nes rimti investuotojai paprastai nori gauti kontrolinį akcijų paketą. „Man nereikia ten būti svarbiausiu asmeniu ar pagrindiniu akcininku. Man svarbu, kad bendrovei ir darbuotojams gerai sektųsi, o klientai būtų patenkinti“, – sakė jis.

Apie pardavimą A. Urva pradėjo galvoti, kai suprato, kad nors „Hansab“ ilgą laiką augo organiškai, tačiau norint, kad įmonė toliau augtų, reikėtų investuotojo, kuris turi didesnį kapitalą ir kompetencijų.

 

„Man nereikia būti svarbiausiu žmogumi.“ - Aigaras Urva

 

Pasak A. Urvos, investuotojų „Hansab“ ieškojo jau trejus metus. „Mes svarstėme ir galimybę skelbti akcijas viešai, bet nemanėme, kad šiuo metu tai perspektyvu, nes dėl to atsirastų per daug biurokratijos ir papildomų užduočių. Norime ir toliau būti lankstūs, kaip visada buvome“, – aiškino jis.

Praėjusiais metais A. Urva pradėjo rimčiau ieškoti investuotojo. Tuo pat metu „Hansab“ paskelbė konkursą investuotojui surasti ir analizavo visus galimus partnerius.

Pasak A. Urvos, su juo susisiekė keli potencialūs strateginiai partneriai, geriau susipažinę su „Hansab“ veikla, tačiau jie norėjo pirkti tik kai kurias iš kelių verslo linijų.  A. Urva nenorėjo eiti šiuo keliu, nes tai būtų sumažinę įmonės paslaugų apimtį, o kartu ir efektyvumą. Todėl buvo nuspręsta pasitelkti „BaltCap“ kaip finansinį partnerį.

Pasak A. Urvos, galiausiai dėl sutampančių vertybių nusprendėme pasirinkti „Baltcap“. „Mums patinka jų politika ir tai, kaip jie vykdo veiklą, ką nuveikė iki šiol. Tikiuosi, kad mūsų bendradarbiavimas bus sėkmingas“, – sakė jis.

 

Atėjo laikas įsigijimams

Pasak A. Urvos, šiuo metu kuriama nauja „Hansab“ augimo strategija, kuri apima plėtrą į naujas šalis.

A. Urva pagrindine augimo strategija laiko įsigijimus. Dar prieš sandorį „Hansab“ su keliomis bendrovėmis aptarė pirkimo planus, tačiau „BaltCap“ sandorio laikotarpiu derybos buvo sustabdytos.

„Anksčiau ieškojome įmonių, kurias galėtume įsigyti pagal savo kapitalo struktūrą, tačiau dabar, atsižvelgdami į „BaltCap“ finansinį pajėgumą, galime dairytis į didesnes ir vertingesnes įmones. Įmonių perėmimas neabejotinai bus vienas iš pagrindinių mūsų augimo šaltinių, nes kiti verslai auga organiškai, ir mes tai sėkmingai darome“, – aiškino A. Urva.

 

„Hansab Group“

„Hansab“ yra pirmaujanti automatizavimo sprendimų ir paslaugų tiekėja Baltijos šalyse.

Bendrovės teikiamos paslaugos apima apsaugą, siuntų tvarkymą ir logistiką, bankomatus, grynųjų pinigų gabenimo paslaugas, asmens tapatybės dokumentų gamybą, prekybos vietas ir grynųjų pinigų tvarkymą, eilių valdymą, automobilių stovėjimo aikšteles ir automatizavimą.

Tarptautinėje rinkoje bendrovė siūlo automatizuotą eismo valdymo sistemą „Entringo Traffic“ ir išmaniąją automobilių stovėjimo aikštelių valdymo sistemą „Entringo Parking“.

 

„Ateityje man bus lengviau“

Pardavęs kontrolinį akcijų paketą, A. Urva pasitrauks iš generalinio direktoriaus pareigų ir toliau dalyvaus „Hansab Group“ tarybos darbe. Jis teigė, kad bendrovei vadovavo net 32 metus, todėl jam atėjo laikas sumažinti darbo krūvį.

„Man 66-eri, kartkartėmis turiu pažvelgti į savo pasą. Dabar turime jaunesnių vadovų, kurie gerai atlieka savo darbą ir sėkmingai dirba“, – sakė A. Urva. Jis patikslino, kad ateityje ir toliau užsiims strateginėmis užduotimis taryboje.

„Mano etika neleidžia man nieko nedaryti ir tiesiog gyventi kaip rentininkui iš savo pajamų. Jei nusprendėte būti visateisiu savininku, turite įnešti visą savo indėlį“, – pridūrė jis.

„Man 66 metai, kartkartėmis turiu pažvelgti į savo pasą.“

Aigaras Urva

„Hansab Group“ taip pat priklauso patronuojamoji įmonė „Hansab AS“, kurios akcininkai yra A. Urva, Janno Kallikormas ir J. Tombachas. Kitą patronuojamąją įmonę „Ellore“ dalijasi A. Urva ir dar keturi smulkesni akcininkai. Trečioji patronuojamoji įmonė „Hansab IT Solutions“ visiškai priklauso „Hansab Group“. Grupė taip pat turi patronuojamųjų įmonių Latvijoje, Lietuvoje ir Suomijoje.

A. Urva teigė, kad iš pradžių patronuojamųjų įmonių akcijų paketai išliks tokie patys. Dabartinis „Hansab AS“ valdybos pirmininkas J. Kallikormas taip pat perims „Hansab Group“ valdymą.

„Akivaizdu, kad ateityje turėsime apsvarstyti, kaip organizuosime AS valdymą, koks bus jo indėlis ir kokia bus jo dalis ateityje. Sutarėme, kad visa tai galutinai suderinsime iki metų pabaigos“, – aiškino A. Urva.

Kasmet „Hansab“ auga, o pernai bendrovės apyvarta siekė beveik 40 mln. eurų, joje dirbo daugiau kaip 300 darbuotojų.

„BaltCap“ partneris Kristjanas Kalda pranešime teigė, kad „Hansab“ yra stipri ir pripažinta įmonė, sukūrusi aukštos kokybės ir veiksmingą paslaugų modelį sparčiai augančioje automatikos srityje. „Matome keletą galimybių tolesnei verslo plėtrai“, – sakė K. Kalda.

Šalys neatskleidžia sandorio vertės. Sandoris bus baigtas artimiausiais mėnesiais, kai jį patvirtins Baltijos šalių konkurencijos institucijos.

 

„BaltCap“ yra didžiausias ir labiausiai patyręs privataus kapitalo investuotojas Baltijos šalyse, kuris specializuojasi išpirkimo, augimo, rizikos ir infrastruktūros investicijų srityse. Nuo 1995 m. „BaltCap“ investavo į daugiau nei 100 įmonių įvairiuose pramonės sektoriuose ir iš viso pritraukė daugiau nei 700 mln. eurų kapitalo. „BaltCap“ komandą sudaro daugiau nei 40 investavimo specialistų, dirbančių biuruose Taline, Rygoje, Vilniuje, Varšuvoje, Helsinkyje ir Stokholme.

Atgal