Inovacijos – nebijantiems rizikuoti

Šiomis dienomis vis dažniau kalbama ir domimasi apie inovacijas ir jų pritaikymą įvairiose srityse. Inovacijos skiriamasis bruožas – praktinis pritaikymas, kuris ilgainiui ima nešti pelną. Inovacijomis pastaruoju metu itin susidomėjęs verslas, kurio pagrindinis tikslas gauti kuo didesnį pelną, tačiau tuo pačiu suteikti naudingą paslaugą ar prekę klientui ir išlaikyti jį lojaliu. Taigi vienas iš būdų verslui išlikti – investuoti į inovacijas.

Inovacijų kaina pirminiu požiūriu gali išgąsdinti verslą, tačiau apskaičiavus jų grąžą tai tampa atsiperkančia investicija, kuri didina našumą, pelningumą, optimizavimą bei klientų lojalumą.

Diegiant inovacijas svarbiausia nebijoti pokyčių. Dažnai įmonėse girdima, kad inovacijų jie norėtų, tačiau geriau dirbti stabiliai gerai, negu rizikuoti. Pirminis kriterijus, dėl kurio inovacijos neveikia, yra sustabarėjęs požiūris ir baimė keistis. Inovacijų kūrimas ir diegimas yra savotiškas išėjimas iš komforto zonos, iššūkis sau ir visai organizacijai. Neverta neapgalvotai pulti ir diegti visas įmanomas inovacijas, nes tai būtų neatsakinga. Tačiau, apsvarsčius galimybes ir keliamus tikslus, inovatyvius sprendimus priimti tikslinga. Stabilus darbas teikia naudos, tačiau inovatyvus sprendimas gali tą naudą padvigubinti, tad sėkmė aplankys tik nebijančiuosius rizikuoti. Vadovų ir asmenų priimančių sprendimus vienas iš tikslų – įtikinti kolegas, kad reikia norėti dirbti geriau, o ne kaip visada.

Naujovių diegimo tikslas – organizacijos vertės sukūrimas. Vertė gali būti sukuriama panaudojant jau esamus kanalus, patobulinus jų našumą, kas lemtų didesnį pelną. Be to, organizacijos inovacijų proceso rezultatai turėtų suteikti didesnį konkurencinį pranašumą. Tai turėtų padėti organizacijai augti ir pasiekti, o galbūt ir viršyti strateginius tikslus.
Nesvarbu, ar esate pradinė įmonė, ar įsitvirtinusi įmonė, sėkmės pagrindas yra inovacijos. Bet ar inovacijos bus sėkmingos Jūsų versle, priklausys ir nuo Jūsų požiūrio bei gebėjimo kolegoms pateikti inovacijų naudą ir privalumus įmonėje.

Nuotraukos šaltinis: Wordstem tech magazine

Atgal