Pažintis su humanoidiniu robotu Pepper

Automatika, robotika, dirbtinis intelektas, mašinų mokslas ir taip toliau… Tai yra žodžiai, kuriuos laikui bėgant mes girdime vis dažniau ir dažniau. Akivaizdu, kad pasaulis keičiasi ir ateitis po 15-20 metų tikriausiai atrodys kitaip negu šiandien – prabusite, o robotas Jums jau bus paruošęs pusryčius ir skaitys pagrindines naujienų antraštes, įskaitant dienos orų prognozes. Jūs eisite į garažą ir sėsite į mašiną, kuri pati vairuoja, o pats sėdėsite atsipalaidavęs ir vyksite į darbą… bet ar tai tikrai tokia tolima ateitis? Džiaugiuosi, galėdamas pasakyti, kad mums tai tampa realybe.

2016 m. gruodžio mėn. Hansab įdarbino naują kolegą į savo komandą – humanoidinį robotą vardu Pepper. Jį sukūrė pirmaujanti robotų kompanija Softbank Robotics, o tai yra pirmasis pasaulyje masiškai pagamintas humanoidinis robotas. Pepper, kaip Jūs visi žinote, yra robotas, kuris buvo sukurtas socializacijai su žmonėmis ir skirtas atpažinti Jus ir Jūsų emocijas, reaguodamas į kalbą.

Robotas turi aktyvią kalbos atpažinimo ir vaizdo aptikimo sistemą, leidžiančią robotui Jus sekti ir suprasti. Pepper dažniausiai naudojamas mažmeninės prekybos, bankininkystės, sveikatos priežiūros ir švietimo srityse.

Dabartinė plėtra

Su Pepper mes pradėjome dirbti 2016 m. pabaigoje po to, kai parengėme mokymo programas kartu su sertifikavimu, kurį mes praėjome ir esame oficialiai sertifikuotas Softbank Robotics perpardavėjas ir vystymosi partneris mūsų namų teritorijose.

Mūsų pirmasis tikslas buvo surasti bandomąjį klientą, kad galėtume robotą parodyti viešai. Mes kreipėmės į Telia, pirmaujančią telekomunikacijų bendrovę mūsų regione, kuri nedelsiant sutiko bendradarbiauti su mumis. Telia Taline pastatė naują HQ pastatą, kuriame norėjo turėti pačias inovatyviausias technologijas, kad galėtų sužavėti partnerius ir klientus. Taigi, tai buvo logiškas spendimas turėti Pepper.

Su Telia projektu pasiekėme du dalykus:

  • Sukurta bazinė aptarnavimo ir sutikimo-priėmimo sistema, kuri yra universali ir leidžia mums panaudoti robotą daugelyje skirtingų sričių.
  • Sėkminga viešųjų ryšių kampanija Estijoje – mes pasirodėme beveik visuose svarbiuose laikraščiuose ir technologiniuose tinklaraščiuose. Pepper taip pat buvo rodomas vietiniame TV šou kaip naujosios Telia HQ būstinės dalimi.

Telia atsiliepimai buvo labai teigiami – tiek robotas, tiek programinė įranga dirbo puikiai ir iki šiol maloniai stebina kiekvieną apsilankiusį HQ centre.

Pepper taip pat dalyvavo vietiniuose Hansab klientų renginiuose – Retail Road Show Lietuvoje, Technologijų seminare Latvijoje ir Mažmeninės prekybos seminare Estijoje, kaip netikėtas svečias.

Roboto svajonės vijimasis – plėtra ir ateitis

Per šiuos 7 mėnesius mes daug ką nuveikėme, tačiau turime vis dar daug ką padaryti ir patobulinti. Kalbant apie Pepper, vienintelė kalba, kuria gali kalbėti ir suprasti, yra anglų. Mes dirbame kartu su Softbank, siekdami, kad robotas galėtų suprasti mūsų vietines kalbas. Tikimės, kad progresą pamatysime jau artimiausiu metu. Tuo tarpu mes tęsiame klientų programų kūrimą ir taip pat dirbame su Pepper autonominiais judesiais, kad robotas galėtų palydėti klientus, judant įvairiose aplinkose.

Bet Pepper nėra vienintelis. Mes turime aiškią viziją, kad robotika ateityje užims svarbią vietą mūsų gyvenimuose ateityje, todėl mes ir toliau vystysime šią sritį. Mūsų kitas robotikos ir automatizacijos sektorius yra sveikatos priežiūra, kurioje labai trūksta darbo jėgos ir reikia efektyvumo.

 

Priit Ivanov
Inovacijų vadovas, HANSAB Grupė

Embedded thumbnail for Pažintis su humanoidiniu robotu Pepper
Atgal