Pirmoji šalyje UHF RFID technologija Lietuvos nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje

2017-uosius metus HANSAB pradės diegdama pirmą Lietuvoje atpažinimo radijo dažniu RFID procesų valdymo ir automatizavimo sistemą Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai. Sutartis su biblioteka buvo pasirašyta dar 2016 metų gruodžio 22-ą dieną. HANSAB dalyvavo viešajame konkurse ir pasiūliusi geriausią kainos ir kokybės santykį tapo nugalėtoja.

Iki šiol ši biblioteka neturėjo jokios RFID procesų valdymo ir automatizavimo sistemos, o dabar tai bus vienintelė biblioteka Lietuvoje naudojanti UHF (angl. ultra-high frequency) RFID technologiją, kuri bus suintegruota su Lietuvos integralia bibliotekų informacijos sistema LIBIS. RFID procesų valdymo ir automatizavimo sistemą sudarys šie pagrindiniai komponentai: savitarnos knygų grąžinimo įrenginys su 9 krypčių rūšiuokliu, savitarnos knygų grąžinimo įrenginys bibliotekos nedarbo metu, savitarnos knygų išdavimo/grąžinimo terminalai, personalo darbo vietos, apsauginiai varteliai, inventorizavimo įrenginiai, lipdės, programinė įranga.

Bibliotekos lankytojai galės savarankiškai pasiskolinti ir grąžinti bibliotekoje esančius leidinius. UHF RFID technologija šiuos procesus leis padaryti greičiau nei buvo iki dabar. Didžiuliame nacionalinės bibliotekos pastate bibliotekininkai galės lengviau, greičiau ir efektyviau valdyti leidinių srautus.

Projektą planuojama užbaigti jau 2017 metų kovo mėnesį, per šį laiką įranga turės būti pagaminta, sumontuota bei paleista. Projekto vertė siekia 417 451,21 EUR.

 

Atgal