Trys priežastys, kodėl įmonės diegia pirštų atspaudų skaitytuvus

Pristatomi atvejų tyrimai puikiai iliustruoja, kodėl pirštų atspaudų skaitytuvai sudaro 60 % biometrinių duomenų rinkos.

Pirštų atspaudų skaitytuvai, užtikrinantys darbo laiko ir lankomumo fiksavimą

„Leicester City Football Club“ yra „Premier“ lygos komanda ir turinti stadioną į kurį talpina 32 000 žiūrovų. Dėl didelio stadiono masto klubui turi vadovauti maždaug 450 saugos darbuotojų, kurie užtikrina kiekvieno į rungtynes atvykusio sirgaliaus saugumą.

Futbolo klubas stadione darbuotojų įėjimo ir išėjimo taškuose įdiegė „Suprema“ pirštų atspaudų skaitytuvus, leidžiančius vienu prisilietimu saugos darbuotojams patekti į patalpas. Procesas trunka mažiau nei sekundę, o sistema yra tiesiogiai integruota su klubo darbo užmokesčio programine įranga ir viso stadiono prieigos kontrolės sistema. Svarbu tai, kad sistema atitinka visus GDPR reikalavimus.

Pirštų atspaudų skaitytuvai yra itin patogūs naudoti

Erdvės, skirtos ypač jauniems ar vyresnio amžiaus asmenims, turi turėti itin intuityvias praėjimo kontrolės sistemas. Pirštų atspaudų skaitytuvai yra puikus sprendimas, nes nėra tikimybės, jog bus pamesta praėjimo kortelė ar pamirštas PIN kodas. Tereikia paliesti pirštų atspaudų skaitytuvą ir durys bus atrakintos tiems asmenims, kurie tam turi leidimą.

Vyresnio amžiaus žmonių globos ir slaugos namuose yra itin patogu naudoti pirštų atspaudų skaitytuvus.

Daugelis globos namų naudoja PIN kodais pagrįstas sistemas. Šios sistemos yra lėtos ir nepatogios palyginus su pirštų atspaudų skaitytuvais, kurie veikia beveik akimirksniu. Norint apriboti praėjimą į tam tikras pastatų zonas, kuriose naudojama PIN kodo praėjimo sistema, reiškia, kad skirtingoms durims reikia nustatyti skirtingus skaitmeninius kodus. Kad šie kodai būtų veiksmingi, juos reikia dažnai keisti, nes yra tikimybė, jog lengva stebėti, kaip žmonės juos įvedinėja į sistemą. „Suprema“ pirštų atspaudų skaitytuvai, prijungti prie „BioStar 2“ valdymo portalo gali valdyti praėjimą kiekvienam asmeniui ir kambariui iki 128 praėjimo grupių.

Toks tikslus kontrolės lygis reiškia, kad globos namų gyventojų artimieji gali laisvai įeiti ir išeiti iš pastato lankymo valandomis, negalėdami patekti į draudžiamas zonas. Visi apsilankymai taip pat registruojami automatiškai.

Pirštų atspaudų skaitytuvai, skirti didelio saugumo programoms

Padidinto jautrumo patalpoms, pvz., duomenų centrams ir tyrimų laboratorijoms, pirštų atspaudų skaitytuvai gali suteikti antrąjį saugos lygmenį su dviejų veiksnių autentifikavimu (2FA) arba kelių veiksnių autentifikavimu (MFA).

Tikriausiai jau teko susidurti su 2FA, kai jungėtės prie savo el. pašto ar banko sąskaitos ir buvote raginami įvesti kodą iš autentifikavimo programos arba tekstinio pranešimo.

Kai pirštų atspaudų skaitytuvai yra prieigos kontrolės sistemos su 2FA dalis, ji paprastai veikia taip: norėdamas patekti, darbuotojas pirmiausia priliečia RFID praėjimo kontrolės kortelę, o tada patvirtina savo tapatybę paliesdamas pirštų atspaudų skaitytuvą. Kitaip tariant, pirštų atspaudas patvirtina, kad kortelę turintis darbuotojas iš tikrųjų yra kortelę turintis asmuo.

Naudojant daugiafunkcinį autentifikavimą, galima pridėti papildomų patvirtinimo ir autentifikavimo funkcijų, pvz., veido atpažinimo arba apsaugos darbuotojo, tikrinančio tapatybę.

 

Šios atvejų analizės skirtos parodyti, kaip pirštų atspaudų skaitytuvai ir pirštų atspaudų durų spynos gali būti naudojamos kaip saugios praėjimo kontrolės sistemos arba darbo laiko apskaitos sistemos dalis.

 

Jei turite klausimų, kaip pirštų atspaudų biometriniai duomenys galėtų patenkinti konkrečius jūsų poreikius, susisiekite su mumis.

Tomas Vertinskas

Saugos sprendimų grupės vadovas
Mob.: +370 620 33479
El. paštas: Tomas.Vertinskas@hansab.lt

Atgal