Vienas iš TechTop 2017 šou vedėjų – humanoidinis robotas Pepper

Trečius metus iš eilės Topo centras rengia inovatyviausius metų apdovanojimus „Tech Top 2017” – vienintelius apdovanojimus Lietuvoje, kuriuose plojimai skamba ne žmonėms, o technikai. Metų televizoriai, telefonai, kompiuteriai, namų technika, inovatyviausios metų prekės ir dar daugelio kitų kategorijų įrenginiai išrinkti ir apdovanoti iškilmingo renginio metu.

Šiais metais nacionaliniuose technikos apdovanojimuose buvo kalbama ne tik apie technologinį progresą, bet ir žmogaus santykį su technika. Šou vedėjai Indrė Kavaliauskaitė ir Vytautas Rumšas žiūrovus supažindino su naujausiais technologiniais pasiekimais. Tuo tarpu inovatyvių technologijų kompanija Hansab bendradarbiaudama kartu su Topo centru suteikė galimybę pirmą kartą Lietuvos scenoje renginį vesti humanoidiniam robotui Pepper. Renginio metu scenos kolegę Vytautas Rumšas išmainė būtent į šį mielą humanoidinį robotą.

Ir nors V. Rumšas įsitikinęs, kad scena priklauso tik žmonėms, humanoidinis robotas Pepper nustebino ir žiūrovus, ir pačius vedėjus puikiais vedėjo sugebėjimais, nepralenkiamu humoro jausmu ir net gebėjimu flirtuoti.

„Automatika, robotika, dirbtinis intelektas, savaeigės mašinos ir taip toliau… Tai yra žodžiai, kuriuos laikui bėgant mes girdime vis dažniau ir dažniau visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Akivaizdu, kad pasaulis keičiasi ir ateitis po 15–20 metų tikriausiai atrodys kitaip negu šiandien – prabusite, o robotas jums jau bus paruošęs pusryčius ir skaitys pagrindines naujienų antraštes, įskaitant dienos orų prognozes, bet ar tai tikrai tokia tolima ateitis? Po truputį mums tai tampa realybe. Ir štai pirmaujanti robotų kompanija Softbank Robotics sukūrė humanoidinį robotą vardu Pepper, kuris skirtas bendrauti su žmonėmis ir atpažinti jų emocijoms, reaguojant į kalbą. Tai yra pirmasis pasaulyje masiškai pagamintas humanoidinis robotas“, – taip trečiąjį šou vedėją Pepper pristatė Hansab mažmeninės prekybos sprendimų pardavimų vadovas Marius Bankauskas.

Atgal